Soňa Bobeková

Soňa Bobekováriaditeľka SAM, lektorka národných kurzov Montessori pedagogiky pre vek 3 – 6 rokov.

Soňa Bobeková je absolventkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, odbor Slovenský jazyk – Francúzsky jazyk, pedagogický smer. Učila 7 rokov na ZŠ v Bratislave.

V roku 1993 zriadila súkromnú základnú školu s materskou školou na Zlatohorskej ulici v Bratislave, ktorú viedla až do roku 2006.

V roku 1998 založila občianske združenie Slovenská asociácia Montessori s účelom všestrannej podpory Montessori pedagogiky na Slovensku.

Od roku 2010 sa venuje lektorovaniu kurzov Montessori pedagogiky pre vek 3 - 6.

Je absolventkou Montessori kurzu v Kladne (2002), Montessori kurzu v Bratislave (2003), kurzu Respektovat, být respektován (2009).

V rokoch 2010 - 2012 sa zúčastnila  Montessori kurzu s ťažiskom pre predškolský vek v Montessori Akademie, Wien,  vedenom Saskiou Haspel a Christiane Salvenmoser, skúsenými Montessori učiteľkami a lektorkami, absolventkami niekoľkých Montessori vzdelávaní (Montessori kurzu AMI pre vek 3 - 6 a 6 - 12, 12 - 18), autorkami množstva publikácií, členkami významných medzinárodných Montessori organizácií.

Od mája 2015 je účastníčkou Montessori kurzu AMI pre vek 3 - 6 rokov v Prahe vedenom fínskou lektorkou Elinou Rautasalo, riaditeľkou Montessori tréningového centra v Maria Montessori Institute v Londýne. Elina Rautasalo sa venuje vzdelávaniu detí a dospelých viac ako 25 rokov. Študovala hudobnú vedu vo Fínsku, kde získala aj Montessori vzdelanie pre vek 3 - 6 rokov. Pedagogické vzdelanie si doplnila štúdiom na Univerzite v Londýne. V posledných rokoch viedla Montessori kurzy v juhovýchodnej Ázii. V súčasnosti vedie kurzy pre vek 3- 6 v Montessori Institute Prague a letné Montessori kurzy v Londýne.

MONTESSORI

montessori

KURZY A SEMINÁRE

kurzy

PRIHLÁŠKA DO KURZU

forum

MONTESSORI V SR

zsms